aktualności

    nasza hodowla

    psy

    suki

    zadzwoń, napisz

    jak do nas dojechać

    York Studio
     NOWA STRONA!Psy kochałam od dzieciństwa. Odkąd pamiętam zawsze u nas w domu był jakiś pies. Jednak moją ukochaną rasą są yorkshire terriery. Hodowlą tych pięknych psów zajmuję się już od 17 lat. Od 1994 roku jestem członkiem Polskiego Związku Kynologicznego. Pierwszą moją suką była Igraszka Kofeina.
Dała mi ona ze skojarzenia z doskonałymi psami wiele miotów pięknych szczeniąt. Niestety w sierpniu 2008 roku z wielkim żalem musieliśmy ją pożegnać.
To od jej imienia moja hodowla nazywa się Z Kojca Igraszki.


Od wielu lat jeżdżąc po wystawach obserwowałam osiągnięcia hodowlane pani Aleny Bystriańskiej z Czech.
Bardzo podobały mi sie jej maleńkie yorki z doskonałym w gatunku i kolorze włosem. Dlatego nabyłam od niej pieska o imieniu Armagedon Stribrne Prani (dla nas Pepi) .
Piesek ten był zawsze doskonały na wystawach, zdobył wiele złotych i srebrnych medali, 3 zwycięstwa młodzieży, 2 razy CWC. Obecnie skończył karierę wystawową i jest doskonałym reproduktorem.


Z Czech przyjechała też do na suczka, córka sławnego interchampiona p. Heleny Bystriańskiej - Uni Topa Stribrne Prani - Aranka Papstek ze Lholy. Jest to piękna mała suczka, zawsze doskonała na wystawach.

Z polskich hodowców na pewno każdy znawca yorkshire terrierów podziwia osiągnięcia Pani Anny Zwolińskiej, która sprowadzając psy z zagranicy (ostatnio z Francji) wyhodowała pięknego w typie, harmonijnie zbudowanego yorka. Jej "Bakaraty" zwyciężają nie tylko na ringach polski, ale całego świata. Dlatego następnym moim nabytkiem była Evita Bakarat, przepiękna suka po Hunderwood Royal Societe. Zdobyła ona wiele złotych medali m.in. na Międzynarodowej Wystawie w Krakowie.

W 2006 roku z hodowli Inflancki Talizman przybyła do nas suka o imieniu California po Ukaiali De La Pam'Pommeraie. Jej dziadkiem jest Hunderwood Royal Societe. Był to strzał w dziesiątkę!
Ta piękna suka w ciągu kilku miesięcy zdobyła Młodzieżowego Championa Polski. Obecnie ma już 3 razy CWC. Ostatnio zrobiła nam wspaniałą niespodziankę na wystawie w Zakopanym. Została wpierw najlepszą suką w klasie, potem zwycięzcą rasy - BOB, a na koniec zdobyła 3 miejsce w grupie - III BOG.

Ostatnim naszym nabytkiem jest Malibu Hawiko syn Zwycięzcy Świata 2008 Whirlwinds High Hopes "Fritz" - jeden z niewielu psów w Polsce. Jego matką jest wspaniała Jamayka Bakarat - Młodzieżowy Zwycięzca Polski, Młodzieżowy Champion Polski i 3 razy CWC.
Malibu to przepiękny piesek na wyższych nogach, z krótką prostą górną linią grzbietu, doskonale soczyście wybarwiony z jedwabistym włosem. Wiążemy z nim wielkie nadzieje. Już zdobył 2 razy tytuł Najlepsze Szczenię w Rasie.

Halina Czycz